Święta dla potrzebujących

Święta dla potrzebujących 

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursus organizuje lub współorganizuje dla swoich podopiecznych świąteczne spotkania.  W tym roku w kameralnych spotkaniach wzięli udział m.in. osoby ubogie, bezdomne, osoby niepełnosprawne, samotni seniorzy, rodziny zastępcze, a także rodziny z dziećmi.

W ramach świątecznych imprez Ośrodek wraz z Urzędem Dzielnicy Ursus, organizacjami pozarządowymi Stowarzyszeniem Na Rzecz Wsparcia i Rozwoju Dziecka i Rodziny  Simul oraz  szkołami zorganizował spotkania  opłatkowe oraz choinkowe zabawy.

 

2 grudnia 2017r. w Acherówce od godziny 1000 do 1400 odbyła się Podwórkowa Gwizdka.  Wydarzenie to jak co roku cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. W świątecznym spotkaniu brało udział blisko 100 osób wraz z rodzinami. Tradycyjnie jak co roku Piekarnia Lubaszka obdarowała nas przepysznymi ciastami. Ogromną przyjemność sprawiła nam firma Oxygen Fitness obdarowując nas cudowną choinką. Jak co roku w imprezę przybył Święty Mikołaj który obdarował dzieci i rodziny podarunkami.   

W dniu 12 grudnia odbyło się świąteczne spotkanie wigilijne podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Prawniczej 54.  W piątek 15 grudnia, w Dziennym Domu Pomocy Społecznej odbyło się uroczyste wigilijne spotkanie. W świątecznej atmosferze seniorzy i zaproszeni goście dzielili się opłatkiem.  Śpiewali kolędy i rozmawiali o Bożonarodzeniowej tradycji.

W dniu 15 grudnia 2017 roku odbyło się kolejne „Spotkanie z Mikołajem” . 
Uroczystość miała miejsce w Szkole Podstawowej Nr 11 przy ul. Keniga 20, gdzie, przy dźwiękach świątecznych melodii, 335 dzieci wraz z opiekunami uczestniczyło w zabawie, zmaganiach sportowych, grach zręcznościowych. Każdy uczestnik konkursów otrzymał słodką nagrodę. Na dzieci czekały również zjeżdżalnie, trampoliny i inne atrakcje, w tym pierwszy raz fotobudka. Kulminacyjnym punktem spotkania było przybycie Świętego Mikołaja, który wszystkie dzieci obdarował paczkami i chętnie pozował do wspólnych zdjęć. Na każdego zmęczonego trudami naszej zabawy uczestnika, jak i opiekuna, czekał słodki poczęstunek i zimne napoje. Dzieciom opuszczającym szkolną halę sportową uśmiech nie schodził z ust. Wychodząc w rytmie świątecznej muzyki już pytały o kolejne Święta i kolejne udane „Spotkanie z Mikołajem”. 

19 grudnia 2017r. odbyło się spotkanie wigilijne dla podopiecznych Ośrodka. W trakcie uroczystego przyjęcia podopieczni dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia.

Tradycyjnie jak co roku LVI Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego przeprowadziło zbiórkę słodyczy i łakoci dla wychowanków „Stokrotki”. Wydarzenie to sprawiło dzieciom wiele radości.

Wszystkie wymienione wyżej wydarzenia cieszyły się dużym zainteresowaniem.  

Wprowadziły osoby potrzebujące w atmosferę świąt Bożego Narodzenia