Pomaganie jest proste

Pomaganie jest proste

Dzieci szybko rosną i zanim się obejrzymy potrzebują nowych ubrań. Dla mniej zamożnych rodzin zakup odzieży jest ogromnym obciążeniem. Jednocześnie dzieci z wielu rodzin mają nadmiar dobrej jakości rzeczy, z których szybko wyrastają i nie mają co z nimi zrobić. Aby połączyć te dwie grupy stworzyliśmy Fundację Family for Family, której zadaniem jest poprawa perspektyw rozwoju dzieci z rodzin mniej zamożnych, poprzez zmniejszenie różnic w zasobach materialnych pomiędzy nimi a ich rówieśnikami.

 

Fundacja Family for Family łączy w pary dzieci z warszawskich rodzin i ułatwia bezkosztowe oraz odpowiadające potrzebom obu rodzin przekazywanie rzeczy takich jak dobrej jakości używane ubrania oraz obuwie. Od czasu do czasu mogą to być zabawki lub książki. Tym, co wyróżnia Family for Family, jest dążenie do rozbudzenia w dzieciach odpowiedzialności i wrażliwości społecznej oraz pokazanie, że można czerpać radość z dzielenia się. Fundacja dba o to, aby dla każdego z nich dawanie stało się równie ważne co otrzymywanie.

 

Jak działa Family for Family:

·         Łączymy rodziny bardziej zamożne (Rodziny Wspierające) z rodzinami mniej zamożnymi (Rodzinami Wspieranymi) mającymi dzieci o kilka lat młodsze. Dokładamy wszelkich starań, aby znaleźć dwoje pasujących do siebie dzieci. Dzięki precyzyjnym połączeniom obie rodziny czerpią długotrwałe korzyści z relacji.

·         W Family for Family rodziny nie poznają się osobiście. Przedstawiciele Family for Family pośredniczą
w wymianie informacji (imię, wiek, zainteresowania dziecka) oraz w kontaktach (dzieci mogą wymieniać się między sobą listami, rysunkami). Dzięki temu pomoc przestaje być anonimowa, a między dziećmi buduje się serdeczna relacja.

·         Kiedy Rodzina Wspierająca przygotuje rzeczy, które chce oddać, przedstawiciel Family for Family odbiera je i przekazuje Rodzinie Wspieranej. Rodzina Wspierająca może w każdym momencie zgłosić chęć przekazania rzeczy.

·         Family for Family łączy walory wychowawcze z praktycznymi – uzmysławia dzieciom wartość filantropii i pozwala uporządkować dziecięcą szafę. Nie wymaga też dużego zaangażowania. Wystarczy zebrać rzeczy, z których dziecko wyrosło, spakować je i zadzwonić do Fundacji. Family for Family zajmuje się całą resztą.

Obecnie poszukiwane są kobiety w ciąży oraz rodziny mieszkające w Warszawie, które mają dzieci w wieku 0-6 lat.

Jeśli potrzebują Państwo więcej informacji o programie bądź chcą Państwo zgłosić rodzinę do programu, prosimy o kontakt:

Marta Westfal-Szewczyk: 502 394 923, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Family for Family: ul. Grzybowska 5a, 00-132 Warszawa, tel. 22 324 52 01, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.