Pomoc dla Karola Anaszkiewicza

 

Szanowni Państwo! Koleżanki i Koledzy!

Potrzebujemy Waszej pomocy!!!


Jako pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy zwracamy się do wszystkich wrażliwych ludzi dobrej woli o pomoc w walce o życie i zdrowie dla naszego kolegi Karola Anaszkiewicza.

Karol pracuje z nami od grudnia 2006 roku. W tym też czasie dał się poznać jako bardzo spokojny i uczynny kolega. Pracując w Dziale Świadczeń każdy mógł zawsze liczyć na jego uśmiech i życzliwość, a w trakcie wspólnej pracy często dzielił się z nami swoimi radościami i troskami. 

Przeżywaliśmy z nim wspólnie jego radość związaną najpierw ze ślubem, a potem z oczekiwaniem na upragnioną córeczkę.

Patrzyliśmy także z bólem i współczuciem na jego heroiczną walkę o uratowanie jej przed śmiercią.

Wiktoria cudem przeżyła - urodziła się z wadą serca, a w wyniku komplikacji choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce, padaczkę oporną na leczenie oraz ma obustronny umiarkowany niedosłuch zmysłowo – nerwowy. Prawdopodobnie do końca życia będzie przykuta do wózka inwalidzkiego, zdana na pomoc swoich rodziców…

Traumatyczne przeżycia związane z ratowaniem córki oraz codzienna walka o zapewnienie jej godności człowieka nie załamały go.

Niestety, w czerwcu 2011 r. po kilkakrotnych pobytach w szpitalu zdiagnozowano u niego Stwardnienie Rozsiane. Dotychczasowe leczenie prowadzone z wykorzystaniem leków refundowanych nie przyniosło poprawy stanu zdrowia – w ciągu ostatniego roku Karol przeszedł 5 rzutów choroby, w tym 2 ciężkie z ubytkami, po których pozostał obustronny niedowład czterokończynowy. Choroba przybiera coraz bardziej agresywną postać i istnieje ryzyko, że w niedługim czasie nasz kolega zostanie na zawsze przykuty do wózka

Jedynym ratunkiem jest nowoczesny lek – Glineya. Lek ten może okazać się jedyną szansą na zatrzymanie rozwoju choroby. Co więcej, może pomóc Karolowi odzyskać sprawność fizyczną.

Lek Glineya nie jest w Polsce refundowany, a koszt miesięcznej kuracji wynosi ok. 8000 zł..

Pomimo swojej niepełnosprawności Karol cały czas próbuje być aktywny zawodowo.  Niestety, potrzebna kwota jest całkowicie nieosiągalna dla Karola i Jego rodziny. Jego JEDYNĄ szansą jest pomoc innych ludzi!

Często narzekamy na swoją trudną sytuację materialną, ale czy da się ona porównać z dramatem Karola i Jego rodziny…

Nie bądźmy obojętni! Dajmy szansę temu dzielnemu młodemu człowiekowi nie tylko na walkę o własne życie i zdrowie, ale także o godne życie jego nieuleczalnie chorej córeczki!

Pamiętajmy, że czas działa na niekorzyść Karola! Ważna jest każda chwila i każda kwota, która może pomóc mu uzbierać środki na kolejną dawkę leku!

 

Jak można pomóc?

Prosimy o przekazanie darowizny na konto:

62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

Fundacja Avalon, koniecznie z dopiskiem Anaszkiewicz, 1188

 

Pomóż ratować wspaniałego człowieka i ojca niepełnosprawnej Wiktorii!!!

 

Podobno wyświadczone dobro zawsze do nas powraca…

 

Prosimy także o pobranie poniższej ulotki i rozsyłanie jej dalej:

Pomoc dla Karola