Aktualności

Informator "Za życiem"

Sprawdź jakie uprawnienia przysługują ci w ramach ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”. Poniżej informator do pobrania:

Z życiem

Edukacja Finansowa

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursus we współpracy z Fundacją Innowacja i Wiedza zaprasza na miesiąc EDUKACJI FINANSOWEJ. Przygotowana dla Państwa oferta bezpłatnych konsultacji i/lub warsztatów ma na celu zwiększenie świadomości i wiedzy w obszarze: zarządzania budżetem domowym, liczenia dochodu oraz planowanie wydatków, prostych sposobów na oszczędzanie, minimalizowania kosztów i zwiększania dochodów, wychodzenie z zadłużeń i spłaty zobowiązań, budowania świadomości w zakresie rozsądnego pożyczania. Indywidualne konsultacji będą poświęcone zgłaszanym przez Państwo konkretnym sytuacjom finansowym. 

Szczegółowe informacje i zapisy uzyskacie Państwo pod nr telefonu 511862982.

EF

Zmiana ustawy o Karcie Polaka – nowe kompetencje Wojewody

Cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka mogą ubiegać się o wsparcie finansowe na pokrycie kosztów osiedlenia się w Polsce. Decyzje o przyznaniu świadczenia wydaje Wojewoda. Wnioski można składać od 1 stycznia 2017 r. Wydział Spraw Cudzoziemców Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego informuje, że są jeszcze wolne terminy w styczniu dla osób zainteresowanych umówieniem się w celu złożenia wniosku.

Informacje na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie  

Zmiana kryterium dochodowego w PO Pomoc Żywnościowa 2014-2020

Uprzejmie informujemy, że od dnia 1 stycznia 2017 r. zmianie ulega kryterium dochodowe w Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa 2014-2020 i aktualnie wynosi ono 200% kryterium uprawniającego do świadczeń z pomocy społecznej, tj. 1268 zł. dla osoby samotnie gospodarującej oraz 1028 zł. dla osoby w rodzinie.

Zapraszamy do obejrzenia filmu informacyjnego o Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa 2014-2020.

Informacje o programie.

Podwórkowa Gwiazdka zabłyśnie 10 grudnia 2016 r. w Acherówce

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy z siedzibą przy Placu Czerwca  1976 roku NR 1 zaprasza do udziału i pomocy w zorganizowaniu Podwórkowej Gwiazdki.

Podwórkowa Gwiazdka zabłyśnie 10 grudnia 2016 r. w Acherówce

Podwórkowa Gwiazdka to inicjatywa aktywnych mieszkańców, której celem jest sąsiedzka integracja i zwrócenie uwagi na osoby mieszkające w najbliższej okolicy. Zainteresowane osoby zapraszamy na spotkanie, podczas którego będziemy: śpiewać kolędy, przygotowywać świąteczne ozdoby, własnoręczne kartki z życzeniami, robić pierniki i zdobić świąteczne ciastka, wspólnie ubierzemy choinkę.

W programie przewidujemy słodki sąsiedzki poczęstunek oraz zabawy i atrakcje dla dzieci.

Zaczynamy o 10.00!

Szczegółowe informacje pod tel. 534508233, 798819574, 511862982.

Akcję wspiera Burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

Gwiazdka