Aktualności

Pomoc dla mieszkańców "Zielone wsparcie"

Pomoc dla mieszkańców "Zielone wsparcie"

Można składać wnioski o dofinansowanie zwiększonych kosztów       ogrzewania w ramach Pilotażowego programu osłonowego "Zielone wsparcie", prowadzonego przez stołeczny Ratusz. Pomoc w formie zasiłku celowego z przeznaczeniem na dofinansowanie zwiększonych kosztów ogrzewania budynków/lokali mieszkalnych udzielana będzie osobom, które:

Czytaj więcej: Pomoc dla mieszkańców "Zielone wsparcie"

Pomaganie jest proste

Pomaganie jest proste

Dzieci szybko rosną i zanim się obejrzymy potrzebują nowych ubrań. Dla mniej zamożnych rodzin zakup odzieży jest ogromnym obciążeniem. Jednocześnie dzieci z wielu rodzin mają nadmiar dobrej jakości rzeczy, z których szybko wyrastają i nie mają co z nimi zrobić. Aby połączyć te dwie grupy stworzyliśmy Fundację Family for Family, której zadaniem jest poprawa perspektyw rozwoju dzieci z rodzin mniej zamożnych, poprzez zmniejszenie różnic w zasobach materialnych pomiędzy nimi a ich rówieśnikami.

Czytaj więcej: Pomaganie jest proste

POGOTOWIE LEKCYJNE

Pogotowie

POGOTOWIE LEKCYJNE

Jeśli dysponujesz wolnym czasem i chcesz pomagać młodszym, możesz zostać wolontariuszem pogotowia lekcyjnego prowadzonego przez Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy.

Czytaj więcej: POGOTOWIE LEKCYJNE

WORKCAMPY

WORKCAMPY 

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy od 2014r. organizuje ze Stowarzyszeniem  Jeden Świat międzynarodowe projekty wolontariacie - WORKCAMPY 

Workcamp to międzynarodowy projekt wolontariacki, w czasie którego kilku  wolontariuszy z różnych krajów pracuje na rzecz społeczności lokalnej oraz spędza razem czas w wielokulturowym środowisku. Wolontariusze pracują ok. 6 godz. dziennie przez 5 dni w tygodniu. Charakter ich pracy zależy od tematyki projektu - może to być praca z dziećmi (nauka angielskiego, gry i zabawy), może to być projekt ekologiczny, prace remontowe lub organizowanie festiwalu promującego pokój, tolerancję lub ekologię. Praca ta odpowiada na ważne potrzeby i wspiera lokalne inicjatywy.

Czytaj więcej: WORKCAMPY

"Mamo! Idę na boisko"

 

"Mamo! Idę na boisko" to program całorocznych zajęć sportowych dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji finansowej lub rodzinnej.
Dzięki zaangażowaniu Darczyńców oraz Partnerów Fundacji Akademia Sportu PRO-AM dzieci w ciągu roku szkolnego 2017/2018 mogą brać udział w regularnych treningach piłki nożnej, piłki ręcznej, koszykówki oraz kung fu.
Nabór do programu prowadzony jest m.in. za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy.

 

Nabór uzupełniający na II semestr roku szkolnego 2017/2018 prowadzony jest do 7 stycznia 2018 roku.

 

Zachęcamy do śledzenia postępów dzieci na stronie www.facebook.com/mamoidenaboisko/