Aktualności

Zarządzenie w sprawie ustalenia 24.12.2018 r. dniem wolnym od pracy dla pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy

Zarządzenie w sprawie ustalenia 24.12.2018 r. dniem wolnym od pracy dla pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy.

Zarządzenie

 

Możesz inaczej - kampania na rzecz dobrych relacji

Zachęcamy do śledzenia strony poświęconej kampanii społecznej pt. "Możesz inaczej - kampania na rzecz dobrych relacji"! Jest to kampania adresowana do mieszkańców Warszawy, a jej celem jest przekazanie wiedzy m.in. na temat zjawiska przemocy oraz zmiana zachowań przez osoby stosujące przemoc. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi kampanii wchodząc w poniższe linki:

http://niebieskalinia.org/o-nas/mozesz-inaczej-kampania-spoleczna/ lub https://www.facebook.com/MozeszInaczejKampaniaSpoleczna/?modal=admin_todo_tour lub wpisując w wyszukiwarkę facebook nazwę kampanii tj. "Możesz inaczej - kampania na rzecz dobrych relacji"

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie "Niebieska Linia", a współfinansowany przez Urząd m.st. Warszawy.

Pomaganie jest proste

Pomaganie jest proste

Dzieci szybko rosną i zanim się obejrzymy potrzebują nowych ubrań. Dla mniej zamożnych rodzin zakup odzieży jest ogromnym obciążeniem. Jednocześnie dzieci z wielu rodzin mają nadmiar dobrej jakości rzeczy, z których szybko wyrastają i nie mają co z nimi zrobić. Aby połączyć te dwie grupy stworzyliśmy Fundację Family for Family, której zadaniem jest poprawa perspektyw rozwoju dzieci z rodzin mniej zamożnych, poprzez zmniejszenie różnic w zasobach materialnych pomiędzy nimi a ich rówieśnikami.

Czytaj więcej: Pomaganie jest proste

Pomoc dla mieszkańców "Zielone wsparcie"

Pomoc dla mieszkańców "Zielone wsparcie"

Można składać wnioski o dofinansowanie zwiększonych kosztów       ogrzewania w ramach Pilotażowego programu osłonowego "Zielone wsparcie", prowadzonego przez stołeczny Ratusz. Pomoc w formie zasiłku celowego z przeznaczeniem na dofinansowanie zwiększonych kosztów ogrzewania budynków/lokali mieszkalnych udzielana będzie osobom, które:

Czytaj więcej: Pomoc dla mieszkańców "Zielone wsparcie"

WORKCAMPY

WORKCAMPY 

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy od 2014r. organizuje ze Stowarzyszeniem  Jeden Świat międzynarodowe projekty wolontariacie - WORKCAMPY 

Workcamp to międzynarodowy projekt wolontariacki, w czasie którego kilku  wolontariuszy z różnych krajów pracuje na rzecz społeczności lokalnej oraz spędza razem czas w wielokulturowym środowisku. Wolontariusze pracują ok. 6 godz. dziennie przez 5 dni w tygodniu. Charakter ich pracy zależy od tematyki projektu - może to być praca z dziećmi (nauka angielskiego, gry i zabawy), może to być projekt ekologiczny, prace remontowe lub organizowanie festiwalu promującego pokój, tolerancję lub ekologię. Praca ta odpowiada na ważne potrzeby i wspiera lokalne inicjatywy.

Czytaj więcej: WORKCAMPY